Усиновлення — це родина для дитини назавжди.
Усиновлена дитина стає частиною нової сім’ї на правах народженої, з рівними правами та обов’язками, як і у біологічних дітей.
Сімейне середовище — це саме те місце, яке створює у дитини відчуття безпеки, довіри та любові.
Це єдина форма виховання, яка гарантує дитині стійку та постійну сімейну підтримку.
Юридичні мініфакти про усиновлення:
Дитина стає сином чи донькою усиновлювачів після набрання рішенням суду про усиновлення законної сили
Дитина приймається на правах дочки чи сина, її юридичний статус прирівнюється до кровних (біологічних) дітей
Усиновлення встановлюється безстроково
Хто може усиновити?
Усиновлювачами можуть стати дорослі свідомі особи, які розуміють усю відповідальність свого наміру. Їм необхідно довести свою фізичну, емоційну та фінансову спроможність прийняти у сім'ю нову дитину.
Хто не може усиновити?
Не можуть стати усиновлювачами ті, хто мають проблеми зі здоров'ям, фінансову нестабільність, кримінальну історію, не забезпечені житлом або не можуть гарантувати усиновленій дитині стійкі та безпечні умови проживання й виховання. Наявність принаймні одного з таких факторів може стати причиною для відмови в усиновленні.
Кого можна усиновити?
Усиновити можна дитину, батьки якої добровільно дали згоду на її усиновлення, та дитину, яка має статус сироти або позбавленої батьківського піклування.
Інші шляхи прийняти дитину
у свою родину:
Усе це дає можливість убезпечити дитину від зростання в інституційному закладі.
Патронат над дитиною
Патронатні родини – це професійна комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію в сім’ї патронатного вихователя дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах.
Опіка/піклування
Опіка – це форма виховання дітей, які втратили батьків або були позбавлені батьківського піклування.
Прийомна сімʼя
Прийомна сімʼя — це коли звичайна сім'я або навіть одна людина, яка не перебуває у шлюбі, вирішує прийняти та виховувати від однієї до чотирьох дітей, які не мають батьків.
Велика прийомна сімʼя (дитячий будинок сімейного типу)
Великі прийомні сімʼї створюються, коли родина або самостійна особа бере на виховання п’ять і більше дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Лінія турботи
Якщо у вас виникли додаткові питання — наші експерти та експертки допоможуть краще розібратися в процедурі усиновлення та сімейних формах виховання дітей.
Надіслати звернення вже зараз.