Шлях усиновлення

Запит на усиновлення

Етап подання запиту на усиновлення — це процедура, під час якої ви подаєте заяву про бажання стати на облік кандидатів в усиновлювачі, виражаючи своє прагнення та готовність прийняти на виховання дитину. Така заява подається до служби у справах дітей за місцем вашого проживання. До заяви додається пакет документів, що підтверджує відповідність вашої кандидатури вимогам до усиновлювачів. Пакет документів можна подати на особистій зустрічі в службі у справах дітей або онлайн через портал Дія. Якщо протягом 5 робочих днів після подачі документів через портал Дія ви не отримали зворотного зв’язку, то варто поцікавитись у службі в справах дітей про стан розгляду вашої заяви і документів.

Заява міститиме персональну інформацію про вас та вашого чоловіка/дружину, якщо ви перебуваєте у шлюбі, таку як: повне ім'я, дату народження, адресу постійного місця проживання, сімейний стан тощо. Також вам потрібно буде надати письмову згоду на обробку ваших персональних даних.

превю відео

Кроки етапу запиту на усиновлення

 • Крок 1

  Ознайомитись із переліком документів, які необхідно долучити до заяви про усиновлення  

  Відкрити чекліст документів

 • Крок 2

  Зібрати пакет документів відповідно до чекліста

  Якщо ваші документи в порядку, а ви займете проактивну позицію щодо усиновлення —  можете зібрати весь пакет документів протягом усього одного-двох тижнів. Строк дії документів — 1 рік від дати видачі, а під час воєнного стану — 1,5 року.

  Зазвичай, найбільшим викликом стає отримання медичного висновку, і майбутні кандидати не знають, з чого почати. Пропонуємо готовий алгоритм, який допоможе вам максимально ефективно побудувати свій маршрут медогляду і пройти його передбачувано, організовано та максимально швидко:

  Маршрут медогляду - усиновлення

 • Крок 3

  Подати заяву про реєстрацію кандидатом в усиновлювачі

  Подати заяву та пакет додаткових документів ви можете безпосередньо на особистому прийомі в службі у справах дітей за місцем вашого проживання або через вебпортал державних послуг Дія онлайн: Усиновлення: Реєстрація кандидатом. 

  Для подачі заяви та документів через вебпортал державних послуг Дія потрібно заздалегідь підготувати документи, яких немає в державних реєстрах. До таких документів належать, зокрема: висновок про стан здоров’я, довідка про заробітну плату за останні 6 місяці, документи, що підтверджують право користування житловим приміщенням (наприклад, договір оренди), згода другого з подружжя на усиновлення дитини. Ці документи потрібно завантажити під час подання заяви через вебпортал державних послуг Дія та пізніше (під час перевірки житлово-побутових умов) показати працівнику служби у справах дітей їхні оригінали. Зверніть увагу, що документи, які додані до заяви шляхом інформаційної взаємодії з відповідними базами даних, державними реєстрами, перевірці не підлягають. 

  Звертатися із заявою та документами потрібно до служби у справах дітей за місцем постійного проживання (це не обов’язково місце вашої реєстрації).

  Кілька прикладів, куди, власне, звертатися:

  • якщо ви проживаєте у місті з адміністративним поділом: наприклад, ви живете у Львові. Львів має шість адміністративних районів: Галицький, Залізничний, Личаківський, Сихівський, Франківський, Шевченківський. Якщо ви живете у Залізничному районі Львова — потрібно звертатися до відділу служби у справах дітей Залізничного району міста Львів. Контакти (адресу, телефон) можна легко знайти онлайн (просто загугліть);

  • якщо ви проживаєте в місті без адміністративного поділу: наприклад, ви живете у місті Василькові Київської області, то звертатись потрібно до Васильківської міської служби у справах дітей та сім’ї;

  • якщо ви проживаєте у селі чи селищі: наприклад, ви постійно живете у селі Малечковичі, Пустомитівського району Львівської област, то звертатись потрібно до Пустомитівської районної служби у справах дітей. Зверніть увагу, що сільські і селищні служби у справах дітей не здійснюють обліку кандидатів в усиновлювачі. Облік кандидатів в усиновлювачі, які проживають в селах та селищах, здійснюють районні служби у справах дітей.

  Усиновлення: Реєстрація кандидатом.

 • Пам'ятайте

  Запит на усиновлення ще не зобов’язує вас приймати дитину у свою родину. Це лише проміжний етап у процесі усиновлення.

Усиновлення: реєстрація кандидатом

Реєстрація

Заява про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі — підтвердження вашої готовності прийняти дитину (дітей) на виховання у свою сімʼю та продовжити юридичний процес усиновлення. Така заява подається разом із пакетом необхідних документів.