Шлях усиновлення

Підготовка

Ви не знайдете інформації про цей етап у жодній офіційній інструкції чи нормативно-правовому акті. Щодо нього немає жодних законодавчих вимог. Але пройти його однозначно рекомендують фахівці та фахівчині у сфері усиновлення та ті, хто вже подолали цей шлях усиновлення дитини.

Підготовка — це перший крок на шляху усиновлення, відповідальний та дбайливо спланований. Цей етап можна порівняти з підготовкою до біологічного батьківства: насамперед пара консультується з профільними медичними спеціалістами, у більшості випадків — відмовляються від шкідливих звичок, обговорюють плани щодо виховання дитини та догляду за нею. До процесу усиновлення варто підійти настільки ж відповідально. Єдине — розпочати необхідно з консультації із соціальними працівниками/-цями, а не медичними.

превю відео

Кроки етапу підготовки

 • Крок 1

  Запишіться на онлайн-консультацію із фахівцем із усиновлення через портал Дія: 

  Записатись на консультацію

 • Крок 2

  Підготуйте список запитань, на які хочете отримати відповіді під час консультації. Наприклад: "Як довго триватиме процес усиновлення?", "Як відбувається взаємопідбір родини і дитини?", "Скільки дітей мені можна усиновити?", "Чи можна отримати контакти усиновлювачів із моєї громади, які готові поділитися досвідом?" та будь-які інші питання, відповіді на які допоможуть вам ухвалити усвідомлене рішення щодо усиновлення.

 • Крок 3

  За потреби зверніться до психолога чи психологині регіонального центру соціальних служб для опрацювання власної мотивації щодо усиновлення та щоб знайти відповідь на своє “Чому я хочу усиновити?”.

 • Крок 4

  Зануртеся у тему усиновлення, щоб краще зрозуміти особливості цього шляху. Книжки, фільми, інтерв'ю, подкасти — чимало цікавого контенту про усиновлення зібрали для вас у розділі 

  Допоміжні Ресурси

 • Крок 5

  Поспілкуйтесь із родинами, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та через реальний досвід оцініть власну готовність до цього процесу.

 • Пам'ятайте

  Консультація не зобов’язує вас усиновлювати. Це лише допоміжний етап. Консультація покликана дати вам інформацію, що допоможе ухвалити усвідомлене рішення.

Консультація з усиновлення дитини

Пам’ятайте

На етапі консультації ви можете задати будь-які питання, які вас цікавлять про усиновлення або прийняття дитини в родину. Це допоміжний інструмент для потенційний кандидатів в усиновлювачі та батьків-вихователів отримати більше інформації і прийняти найкраще рішення для дитини та своєї родини.

Реєструючись на порталі Дія, ви обираєте зручні для себе дату та час отримання офлайн-консультації.