Єдина державна платформа про

усиновлення та сімейні форми виховання

Кожна дитина в Україні повинна зростати

в безпечній та турботливій сім’ї, мати можливості для повноцінного та гармонійного розвитку

Люди, які відкрили своє серце, щоби взяти

дитину у родину - мають неабияку сміливість. Наша платформа підтримає їх на цьому шляху

Оксана Жолнович,

Пані міністр соціальної політики України

Коли Ви думаєте, чи готові усиновити,

пам'ятайте, що жодна дитина не готова була

залишитися без батьків

Я хочу запропонувати дитині свою сім’ю.
Як це зробити?

Патронат над дитиною

Патронатні родини – це професійна комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію в сім’ї патронатного вихователя дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах. Головний отримувач послуги – дитина, яка отримує шанс зростати в родині замість закладу, доки життєві обставини біологічних батьків не зміняться на краще і для дитини будуть створені належні умови для виховання або знайдено нову постійну сім’ю. Це надважлива соціальна послуга і можливість громади не втратити дитину.

Дізнатись більше

Усиновлення

Усиновлення — це родина для дитини назавжди. Усиновлена дитина стає частиною нової сім’ї на правах народженої, з рівними правами та обов’язками, як і у біологічних дітей. Це єдина форма виховання, яка гарантує дитині стійку та постійну сімейну підтримку.

Дізнатись більше

Опіка/Піклування

Опіка – це форма виховання дітей, які втратили батьків або були позбавлені батьківського піклування. В Україні опіка встановлюється над дітьми до 14 років. Для дітей від 14 до 18 років встановлюється піклування. Обидві форми включають забезпечення безпеки, догляду та виховання дітей у родинному колі опікуна, піклувальника, і їх призначає, зазвичай, орган опіки та піклування або суд. Опікунами, піклувальниками можуть бути особи з числа кровних родичів або ті, хто пройшли спеціальні курси та стали кандидатами в опікуни, піклувальники. Зазвичай, з досягненням повноліття ця форма виховання припиняє дію.

Дізнатись більше

Прийомна сімʼя

Прийомна сім'я — це коли звичайна сім'я або навіть одна людина, яка не одружена, вирішує прийняти та виховувати від однієї до чотирьох дітей, які не мають батьків. Це робиться добровільно. Прийомне батьківство оплачується. Прийомні діти починають жити разом зі своєю новою сім'єю, готуючись до дорослого самостійного життя.

Дізнатись більше

Велика прийомна сімʼя (дитячий будинок сімейного типу)

Великі прийомні сім’ї створюються, коли родина або самостійна особа бере на виховання п’ять і більше дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. При цьому загальна кількість дітей в сім’ї, враховуючи рідних, не має перевищувати 10. Прийомне батьківство оплачується, а також така велика сім’я може отримати службовежитло.

Дізнатись більше

Батьки та інші особи, які виховують дітей, а також посадові особи, які ухвалюють рішення, яке стосується дитини, завжди мають враховувати найкращі інтереси самих дітей.

Кожна дитина, про яку не можуть піклуватися її батьки, має право на належне піклування з боку інших осіб, які можуть забезпечити її виховання та розвиток у своїй сім’ї.

Кожна дитина з інвалідністю має право на рівні з іншими дітьми можливості для самореалізації та розвитку. Держава повинна усувати всі перешкоди для дітей з інвалідністю, щоб забезпечити їх інтеграцію та повноправну участь у житті громади.

Це передбачено Конвенцією про права дитини та Конвенцією про права осіб з інвалідністю.

Лінія турботи

Ви можете отримати первинну консультацію з питань усиновлення та сімейних форм виховання дітей від кваліфікованих спеціалістів

* Звертаємо увагу, що консультанти допомагають знайти підтримку або відповіді на додаткові питання. Ми не надаємо матеріальну або гуманітарну допомогу.

** Після заповнення та відправки контактної форми консультанти зв’яжуться з вами протягом 3 робочих днів.

Платформа створена з метою забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні

01

Реформа системи догляду та підтримки дітей — це пріоритет державної політики України та один із необхідних кроків до євроінтеграції. Реформа виводить на перший план інтереси дітей та розвиток сімейних форм виховання.

02

Подбати про дитину може кожен та кожна: бути прикладом, дати пораду, повідомити про небезпеку. Якщо до турботи про дітей долучаться всі — то разом нам вдасться трансформувати систему швидко та ефективно!

03

Це про сімейне оточення, популяризацію культури усиновлення. Адже якщо діти не мають батьківського піклування, то держава має забезпечити їх, перш за все, родинним теплом, а не лише дахом над головою та їжею.

04

Це про розвиток соціальних послуг у громадах. З їхнім масштабуванням батьки матимуть усі можливості для належного піклування про своїх дітей. Бо важливо підтримати батьків та допомогти їм подолати складні життєві обставини, а не просто забрати дитину в інституційний заклад.

05

Це про рівність прав та можливостей усіх дітей, незалежно від їхнього віку, соціального становища, етнічного походження, стану здоров’я, місця перебування (проживання) та інших ознак. Усі діти з порушеннями розвитку, інвалідністю, обмеженням життєдіяльності, особливими освітніми потребами мають право брати повну та ефективну участь у житті громади нарівні зі своїми однолітками.

last

Якщо ви представляєте громадську організацію або бізнес і бажаєте долучитись до забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні — пишіть нам

office.childcare@kmu.gov.ua

партнерпартнерпартнерпартнерпартнерпартнерпартнерпартнерпартнерпартнер