Підготовка кандидатів

 • Крок 1

  Зверніться до служби у справах дітей, щоб отримати консультацію, як створити прийомну сімʼю.

  Як звернутися: 

  Результат кроку:

  Ви отримали консультацію, зрозуміли відмінності між різними формами сімейного догляду за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, такими як усиновлення, опіка та піклування, прийомна сімʼя, велика прийомна сімʼя (ДБСТ), а також патронат. Ви вирішили, що готові надати дитині-сироті або дитині, позбавленій батьківського піклування, сімейний догляду та виховання у вигляді прийомної сімʼї і готові до наступного кроку.

 • Крок 2

  Зберіть пакет документів та пройдіть обстеження житлових умов

  Людина, яка виявила бажання створити прийомну сімʼю та прийняти на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, звертається із заявою до служби у справах дітей за місцем свого проживання та подає пакет документів для створення прийомної сімʼї.

  Заяву може бути подано в паперовій формі безпосередньо під час особистого прийому в службі у справах дітей або в електронній формі за цим посиланням: Прийомні батьки, батьки-вихователі: реєстрація кандидатом | Дія

  Від подружжя, яке бажає утворити прийомну сімʼю, приймається спільна заява, підписана кожним із подружжя, та усі документи кожного з них, окрім документу про доходи, який може подавати один із подружжя. Також на період проходження військової служби одним із подружжя подання висновку про стан здоров’я не вимагається. Висновок про стан здоров’я одним із подружжя надається протягом 15 календарних днів після його повернення з військової служби.

  Пакет документів для утворення прийомної сімʼї: тут.

  Результат кроку:

  Після перевірки документів служба у справах дітей вносить відомості до Єдиного банку даних (єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів), проводить обстеження умов проживання заявників та подає до центру соціальних служб електронний запит щодо проходження вами курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 • Крок 3

  Пройдіть курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

  Центр соціальних служб інформує службу у справах дітей про наявні можливості та найближчі дати навчання, про що працівник/-ця служби у справах дітей повідомляє вам та надає направлення в електронній або паперовій формі на проходження курсу, із зазначенням закладу, установи чи організації, що буде проводити навчання. Центр соціальних служб може інформувати вас про початок та деталі навчання безпосередньо.

  Результат кроку:

  Після успішного завершення курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, протягом 5-ти робочих днів ви отримуєте довідку про проходження курсу та рекомендації щодо створення сімейної форми догляду. Копію довідки центр надішле до служби у справах дітей з одночасним формуванням в телефонному режимі. Строк дії довідки 24 місяці.

  Центр соціальних служб надсилає копію документів про завершення навчання до служби у справах дітей, яка скерувала вас на навчання. Закликаємо бути проактивними та самостійно надіслати довідку і рекомендації спеціалістам служби у справах дітей, щойно їх отримаєте.

  Служба у справах дітей реєструє вас у журналі обліку потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів та готує висновок про доцільність утворення прийомної сімʼї.

Прийомної сім'я: реєстрація кандидатом

Реєстрація

Заява про взяття на облік кандидатів в прийомні батьки - підтвердження вашої готовності прийняти дитину (дітей) на виховання у свою сім’ю та продовжити юридичний процес. Така заявка подається разом із пакетом необхідних документів.