• Крок 1

  Прийміть дитину, дітей у свою родину

  Ви маєте особисто забрати дитину з місця її перебування. Разом із дитиною прийомні батьки отримують її особисті речі та документи:

  • рішення органу опіки та піклування про направлення дитини в прийомну сімʼю;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • висновок про стан здоров'я, фізичний та розумовий розвиток дитини;
  • документ про освіту;
  • висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, наданий інклюзивно-ресурсним центром (за наявності);
  • рішення органу опіки та піклування за місцем походження дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, про встановлення відповідного статусу дитини та документи, на підставі яких ухвалено таке рішення;
  • довідка про наявність та місцезнаходження братів і сестер чи інших близьких родичів дитини;
  • пенсійне посвідчення на дітей, які одержують пенсію, копія ухвали суду про стягнення аліментів;
  • опис майна, яке належить дитині, у тому числі житла, та відомості про осіб, які відповідають за його збереження.

  Результат кроку:

  Результатом цього важливого кроку є те, що діти тепер стають частиною вашого життя, символізуючи завершення юридичних формальностей створення нової сімейної форми виховання.

  Відтепер розпочинається процес об'єднання та взаємного прийняття, закладаючи фундамент для створення теплої, люблячої сім'ї, де прийняті діти можуть гармонійно зростати, зцілюючись від пережитого досвіду.

 • Крок 2

  Пройдіть адаптацію дитини в новій родині

  Процес адаптації може мати свої унікальні виклики та особливості, оскільки дитині потрібно адаптуватися до життя в новій сім'ї, з якою вона не має кровних зв'язків. Відповідно, встановлення емоційних зв'язків та створення відчуття безпеки й приналежності може зайняти більше часу та вимагати додаткових зусиль із боку прийомних батьків. Це тривалий і складний процес, який вимагає від батьків терпіння і безумовного прийняття дитини.

  Перегляньте матеріали курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в частині адаптації. Підтримуйте регулярний зв'язок та дотримуйтесь порад соціального працівника чи працівниці або фахівця чи фахівчині з соціальної роботи, які будуть закріплені за вашою прийомною сім’єю. Це основний контакт, який може вам допомогти в процесі адаптації та налагодження зв’язку з дитиною.

  Результат кроку:

  Сімейні рутини та звичаї стають більш визначеними та стабільними. Сімейні конфлікти та непорозуміння вирішуються більш конструктивно, що сприяє розвитку міцних і здорових стосунків у новій сім’ї.

  У процесі адаптації надзвичайно важливо шукати та користуватися можливостями постадоптаційної підтримки.

  превю відео

Лінія турботи

Як прийняти дитину у свою родину?
— Пишіть, щоб дізнатись більше!

Якщо у вас виникли додаткові питання — наші експерти та експертки допоможуть краще розібратися в процедурі усиновлення та сімейних формах виховання дітей.

Надіслати звернення вже зараз.